Нематеріальна культурна спадщина        26 Травня 2020        2429      

10 колоритних квіткових фестивалів світу

Підготували підбірку найяскравіших і наймасштабніших фестивалів квітів Нідерландів, Португалії, Іспанії, Австрії, Великобританії, Італії, Таїланду, Колумбії, Австралії та Франції.

Chiang Mai Flower Festival (Таїланд)

Chiang Mai Flower Festival (Таїланд) // thaizer.com.

Фестиваль квітів в Чіангмаї проводять у лютому. На три дні місто стає схожим на духмяний сад, де ростуть орхідеї, хризантеми, айстри, троянди й лілії неймовірних кольорів. Квіткові композиції, створені місцевими умільцями, напрочуд різноманітні: зображення Будди й короля країни; рослинні, тваринні, геометричні орнаменти; міфічні істоти тощо.

Окрім параду квітів, на гостей фестивалю чекають концерти, квіткові виставки-продажі й конкурси. Родзинкою свята вважають конкурс краси. Кожна дівчина-учасниця власноруч шиє собі традиційний тайський наряд, прикрашений яскравими квітами. Судді (зазвичай, глядачі) обирають серед них «першу красуню».

Bloemencorso (Нідерланди)

Bloemencorso (Нідерланди) 2017

Найпершим і найвеличнішим у Європі вважають голландський фестиваль «Bloemencorso», що проводять у кінці квітня. Придумав його селекціонер з Хіллегома. Він прикрасив своє стареньке авто гірляндами з квітів, побудував на причепі великого синього кита з гіацинтів і проїхав вулицями рідного міста, щоб трохи розважити містян. Це настільки всім сподобалося, що згодом переросло в щорічну традицію.

Готуватися починають у листопаді. Саме тоді визначають тему фестивалю. Для презентації створюють величезні платформи висотою 3–5 метрів із химерними фігурами з тюльпанів, лілій, фрезій та інших весняних квітів. Глядачі можуть побачити динозаврів, казкових звірів, героїв мультфільмів, відомі сюжети картин та багато іншого, створеного фантазією флористів. Зазвичай, кортеж налічує 20 платформ із гігантськими скульптурами та понад 30 ошатно декорованих квітами маленьких автомобілів і тракторів. Їх супроводжують духові оркестри, артисти й танцювальні колективи. Цей квітковий кортеж має назву «Обличчя весни».

Починається дійство в суботу вранці в Нордвейці. Потім парад рухається визначеним маршрутом усіма містами й містечками північно-західного регіону, де вирощують цибулинні квіти. Увечері зупиняється в Гарлемі. Коли темніє, платформи підсвічують, щоб і надалі милуватися квітковим дивом, адже на всі композиції витрачають майже 100 мільйонів квітів. Місцеві мешканці вважають, що під час фестивалю маленькі ельфи (володарі квітів) виконують усі бажання.

Festa da Flor Madeira (Португалія)

З 1950-х фестиваль щорічно проводять у другій половині квітня або на початку травня у Фуншалі. У суботу тисячі святково одягнених дітей збираються на головній площі й будують із квітів «стіну надії». Наступного дня десятки платформ, прикрашені ароматними квітами, проїжджають містом у супроводі пісень, танців і захоплених вигуків глядачів. Учасники й глядачі вбираються в карнавальні костюми, прикрашені пелюстками й бутонами квітів, травами. Кожен обирає розваги до душі: квіткові виставки, змагання, тематичні конкурси, вар’єте тощо.

Feria de las Flores (Колумбія)

Feria de las Flores (Колумбія) // flickr.com

Уперше щорічний фестиваль квітів у Медельїні відбувся першого травня 1957 року на честь Діви Марії. Основна частина заходу — парад квітів. Розпочинає його кавалькада декількох тисяч вершників — «кабальєро». Потім ідуть, несучи на спинах складні квіткові композиції, чоловіки й жінки — silleteros. Колись замість квітів раби носили на спинах господарів. Тому ця хода символізує кінець рабства. Далі крокують оркестри, дівчата танцюють самбу, пливуть великі квіткові платформи. Завершують ходу містяни в традиційних костюмах, із великими букетами в руках.

Також гості свята можуть відвідати концерти, різноманітні вистави, виставки автомобілів, орхідей і навіть Міжнародний конкурс квітів. Цікаво, що завдяки проведенню цього фестивалю Медельїн часто називають містом вічної весни та столицею орхідей.

Las Cruces de Mayo (Іспанія)

Las Cruces de Mayo (Іспанія) // tmagazine.es.

На початку травня в Кордові та Гранаді проводять «Las Cruces de Mayo» («Травневі хрести»). Мешканці представляють сотні квіткових хрестів різних розмірів — від зовсім маленьких до гігантських. Міська влада підтримує традиції, проводячи конкурси між парафіями, партіями та спільнотами на краще оздоблення хреста.

Вулиці покривають квіткові «килими». Арки, внутрішні дворики й вікна будинків прикрашають фуксіями, трояндами, петуніями. Діти та дорослі веселяться й танцюють фламенко. Неодмінно проводять парад «Битва квітів». Вулицями рухаються платформи зі встановленими на них квітковими хрестами й скульптурами.

Ехро Rose (Франція)

«Ехро Rose» — це щорічна масштабна виставка троянд. Проводять її в травні в місті Грасс. До речі, його вважають європейським центром троянд і парфумів. Щоразу виставка присвячена новій темі. У 2020 році планували всі події присвятити кіномистецтву.

Це справжнє свято з трояндовими виставками, ярмарками, конкурсами на кращу ікебану чи тематичну композицію, оформлення трояндових кущів, що квітнуть. Запах троянд заполоняє вулиці, тому що тільки на прикрашання фасадів будинків і вуличних фонтанів витрачають майже 25 000 бутонів.

Narzissenfest (Австрія)

Narzissenfest (Австрія) // newsroom.kommhaus.com.

Наприкінці травня на альпійських луках Центральної Австрії починають цвісти нарциси. У Бад-Аусзее з 1960 року віддають шану цій красі, проводячи фестиваль нарцисів. Щорічно він збирає понад 3 000 учасників і майже 20 000 глядачів.

Найбільш видовищна подія чотириденного фестивалю — костюмований парад «Королеви нарцисів». Щорічно із найгарніших дівчат міста обирають «королеву» і двох «принцес». У святковій ході беруть участь автоплатформи й тракторні причепи з тематичними композиціями, створеними з бутонів нарцисів та інших весняних квітів. Також місцеві жителі в пишному традиційному вбранні й маршові духові оркестри.

Паралельно наземному маршруту проходить ще й водний карнавал квітів. Конструкції з живих нарцисів пропливають на човнах і великих платформах мальовничими озерами Альтаусзее і Грундльзее. Після параду починається народне свято з танцями й національною музикою.

Chelsea Flower Show (Великобританія)

Chelsea Flower Show (Великобританія) // rhs.org.uk

В останні дні травня в Челсі відкривають масштабний фестиваль садового й паркового мистецтва, заснований понад 140 років тому. За традицією, на відкриття приходить чимало відомих людей, навіть члени королівської родини.

Фестиваль триває п’ять днів. Він об’єднує щонайменше 100 виставок з усього світу. Зазвичай, це понад 40 композицій квітникарів і ландшафтних дизайнерів із різних країн. Вони дивують розмаїттям і химерністю скульптур. Також на території фестивалю відкривають десятки павільйонів, де можна отримати поради професіоналів, придбати рідкісні насіння або просто помилуватися екзотичними рослинами.

Infiorata Fest (Італія)

Infiorata в Ното // micetravel.com.ua

На початку червня в багатьох італійських містах (Ното, Спелло, Дженцано-ді-Рома та інших) відбувається феєричне свято квітів. «Infiorata» — свято з релігійним корінням, засноване в 1778 році як частина католицького свята Тіла і Крові Христових.

За два чи три дні до початку фестивалю збирають мільйон квітів, щоби покрити квітковими килимами вулицю Віа Беларді. Квіти зривають і зберігають свіжими в печерах біля міста. Сотні майстрів спочатку малюють на бруківці ескізи майбутніх шедеврів, а потім викладають їх пелюстками квітів. Італійці вважають: якщо ви побуваєте на «Infiorata», то життя здаватиметься ложем із троянд.

Grafton Jacaranda Festival (Австралія)

Grafton Jacaranda Festival (Австралія) // jacarandafestival.com/

У 1935 році в Графтоні (штат Новий Південний Уельс) висадили жакаранди — дерева з квітами яскраво бузкового кольору. Відтоді щорічно в останні дні жовтня в місті проводять фестиваль жакаранди.

Програма заходу завжди насичена подіями. Це парад, спортивні змагання, концерти, промови, привітання торішніх «королев» і вибори нової. Кульмінація свята — шалені танці на Ринковій площі навколо жакаранди. Місцеві мешканці вірять: той, кому на голову впала квітка з цього екзотичного дерева, приречений на успіх.

Окрім троянд, тюльпанів та інших квітів, у світі полюбляють цитрусові. Зокрема, у Франції проводять фестиваль лимонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: