Поради, Хореографічне мистецтво        20 Серпня 2020        1612      

6 найвідоміших неокласичних балетів

Неокласичний балет — нова форма класичного танцю 20 століття; балет без сюжетної лінії, багатих декорацій і громіздких образів. Ми підготували для вас підбірку найвідоміших балетів видатних неокласиків.

Болеро

«Болеро» — балет французького хореографа Моріса Бежара. Тут мінімум декорацій і костюмів, акцент на музиці та хореографії, які ніби об’єдналися, створили одне ціле. Прем’єра відбулася 10 січня 1961 року на сцені брюссельського Королівського театру Ла Монне.

«Болеро». Бельгійська національна опера (1974).

Онєгін

«Онєгін» — триактний балет за мотивами роману Олександра Пушкіна «Євгеній Онєгін». Постановник — англієць Джон Кранко. В основі сюжетної лінії балету кохання та стосунки головних героїв. Тут розкрито нові грані російської культури, звичаї романтичної епохи. Прем’єра відбулася 13 квітня 1965 року в Штутгартському балеті.

«Онєгін». Національний балет Канади (1986)

Дама з камеліями

«Дама з камеліями» — триактний балет, що розповідає про кохання молодого романтика Дюваля та паризької куртизанки, яка хворіла на туберкульоз і любила камелії, бо вони майже не мають запаху. Постановник — американець Джон Ноймаєр. Прем’єра відбулася 4 листопада 1978 року у Штутгартському балеті.

«Дама з камеліями». Паризька національна опера (2008)

Маленька смерть

«Маленька смерть» — балет про гарний смак життя, стосунки між чоловіком і жінкою, плотську любов. Автор — чеський хореограф Їржі Киліан. Уперше балет показано 1991 року на Зальцбурзькому фестивалі, присвяченому 200-річчю від дня смерті Моцарта.

«Маленька смерть». Нідерландський театр танцю (1996)

Пікова дама

«Пікова дама» — одноактний балет французького хореографа Ролана Петі. Друга назва — «Три карти». Уперше його показали 26 жовтня 2001 року у Великому театрі Росії. В основі балету повість Олександра Пушкіна «Пікова дама».

«Пікова дама». Великий театр Росії (2005)

Білосніжка

«Білосніжка» — балет за мотивами казок братів Гріммів. Постановник — французький хореограф Анжелен Прельжокаж. Він перетворив звичайні казки на історію про жіночі ревнощі та пристрасті. Прем’єра відбулася 2008 року на бієнале в Леоні.

«Білосніжка»

Про історію, особливості неокласичного стилю та його основоположника також читайте на нашому сайті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: