Новини        28 Грудня 2020        632      

Підбиваємо підсумки 2020 року та вітаємо з новорічно-різдвяними святами

Минає 2020 — переломний рік для сфери культури, адже ми пристосовувалися до життя в непростих карантинних умовах, доводячи, що можемо працювати й творити за будь-яких обставин. Миколаївський обласний центр народної творчості протягом усього цього періоду об’єднував найталановитіших  представників аматорського мистецтва області, наша спільна творча співпраця була без обмежень і кордонів.

Обласне свято «Весело сяють різдвяні зірки»

Протягом року нам вдалося вдало координувати роботу аматорських колективів області, а також публікувати методичну літературу, збірники й каталоги. Ми змогли провести велику кількість фестивалів, свят, оглядів конкурсів, онлайн-семінарів тощо. Усі заходи активно висвітлювалися у місцевих газетах та інтернет-виданнях.

Пригадаймо найвагоміші культурно-мистецькі заходи МОЦНТ та КОР.

Обласне свято «Весело сяють різдвяні зірки»

У січні ми об’єднали понад 300 учасників, щоб  в центрі Миколаєва весело відсвяткувати різдвяні свята. Аматорські колективи колядували, щедрували й співали традиційні пісні, а на гостей чекали новорічні віншування, посівання, колядки, щедрівки, народні й естрадні тематичні пісні, а також театралізовані фрагменти обрядів. Про найяскравіші моменти свята — далі.

У Миколаєві відбулося обласне свято «Весело сяють різдвяні зірки»

Обласний конкурс «Барви надії»

У лютому МОЦНТ та КОР зібрав на обласному конкурсі «Барви надії» найкращих різнопланових читців Миколаївщини. До заходу долучилися понад 100 талановитих шанувальників мистецтва слова з різних куточків області. Як читці змогли передати барвами слова красу та велич життя — далі.

Визначили переможців обласного конкурсу «Барви надії 2020»

Обласне свято «Масляна»

Також ми символічно попрощалися зі зимою та зустріли весну, провівши театралізоване свято «Масляна», до якого долучилися талановиті аматори Миколаївщини. Як саме на зимовому театралізованому святі вирували гучні ігри, цікаві забави для дітей і дорослих, яскраві гуляння та смакування печеними млинцями — далі.

Аматори Миколаївщини виступили на обласному святі «Масляна»

Обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix»

13 червня провели п’ятий обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix», де юні талановиті обдарування змагалися у двох номінаціях: «Вокальне мистецтво» і «Декоративно-прикладне мистецтво». Солісти  та майстри декоративно-прикладного мистецтва відкрили свою багатогранну творчість широкому загалу. Про учасників, їхні виступи, а також цікавинки заходу — далі.

Провели обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix 2020»

Обласний конкурс «Веселі витребеньки»

У 2020 році ми  започаткували обласний гумористичний конкурс «Веселі витребеньки», що охопив дітей, підлітків, молодь, дорослих і літніх людей. Неповторні учасники конкурсу продемонстрували колоритний гумор, артистизм і вокальні здібності. Детальніше про конкурс і результати — далі.

Визначили переможців обласного конкурсу «Веселі витребеньки 2020»

Обласний конкурс козацької пісні «Битва хорів»

27 червня провели обласний конкурс козацької пісні «Битва хорів» для відродження та збереження традицій козацтва південного краю, відбивання історії, козацького побуту й героїки у творчості сучасних аматорських вокально-хорових колективів. Про деталі змагання — далі.

«Битва хорів 2020»

Відкритий багатожанровий гумористичний  фестиваль-конкурс «Шкварочка»

У серпні відбувся перший Відкритий багатожанровий гумористичний фестиваль-конкурс «Шкварочка», що об’єднав аматорів Миколаївської та сусідніх областей, надати їм можливість незалежно від рівня майстерності проявити свій талант і поділитися культурою, традиціями свого краю. Згадайте миттєвості фестивалю — далі.

Провели перший Відкритий багатожанровий гумористичний фестиваль-конкурс «Шкварочка»

Усеукраїнський фестиваль «Від Гіпаніса до Борисфена»

Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» відсвяткував 25-річчя від дня створення. З 21 по 31 серпня традиційно в Очакові ми зібрали аматори-театрали. Як це було — далі.

Провели 25 Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»

Обласний огляд «Родинні суперечки»

12 вересня провели обласний огляд сімейної творчості «Родинні суперечки». В огляді взяло участь майже 20 талановитих родин із різних куточків Миколаївщини. Вони виступали у двох номінаціях: «Творча родина» і «Декоративно-прикладне мистецтво». Про представлену творчість родин — далі.

Провели обласний огляд «Родинні суперечки»

Хореографічний конкурс «Dance day»

У вересні провели Відкритий конкурс хореографічних колективів «Dance day», на якому свою творчість продемонстрували найкращі танцівники області. «Dance day» став справжнім каталізатором хореографічної творчості. Чим захоплювали увагу глядачів та журі цьогорічні виступи? Хто ж таки переміг?

Визначили переможців хореографічного конкурсу «Dance day 2020»

Обласний огляд «Театральні бувальщини»

Уперше відбувся обласний огляд «Театральні бувальщини» для підтримки та розвитку аматорських театрів-початківців. Захід дав змогу учасникам продемонструвати конкурсну програму відповідно до своєї творчої діяльності, розкрити потенціал і представити свою унікальність. Як це було — далі.

Провели обласний огляд «Театральні бувальщини»

Обласний огляд «Пісні наших батьків»

Першого жовтня з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку провели обласний огляд ветеранських колективів аматорської творчості «Пісні наших батьків», пронизаний шаною та повагою до представників старшого покоління.

Провели обласний огляд «Пісні наших батьків»

Обласний конкурс «Миколаївська Мельпомена»

3–4 жовтня аматорські театральні колективи області змагалися за право здобути найвищу нагороду конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Як це було та хто ж став переможцем?

Визначили переможців обласного конкурсу «Миколаївська Мельпомена»

Обласний огляд «На Покрова»

14 жовтня з нагоди святкування Дня Покрови Пресвятої Богородиці й Дня Українського козацтва для збереження історії та національних традицій козацького роду дистанційно провели обласний огляд козацької творчості «На Покрова».

Дистанційно провели огляд «На Покрова»

Обласний огляд «Volta»

Також у жовтні відбувся обласний огляд ансамблів народних інструментів «Volta», щоб зберегти та популяризувати традиції українського народно-інструментального мистецтва. Чим же запам’яталися цьогорічні виступи й захід загалом?

Підсумки обласного огляду «Volta 2020»

Обласний конкурс «Перлина Прибужжя»

У жовтні дистанційно провели обласний конкурс хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя», де об’єднали найкращих танцівників Миколаївщини. Детальніше про конкурс, багатогранність виступів, переможців — далі в статті.

Визначили переможців обласного конкурсу «Перлина Прибужжя 2020»

Обласний огляд «Ліга Voice»

Першого листопада ми допомогли юним зіркам Миколаївщини реалізувати свій творчий потенціал, провівши обласний огляд вокально-хорових колективів «Ліга Voice». Перебіг і переможці огляду — далі в статті.

Провели обласний огляд «Ліга Voice 2020»

Oбласний конкурс вокально-хорових колективів імені Миколи Аркаса

А 7  листопада ми розкрили творчий потенціал вокально-хорових колективів, а також розкрити колективів провели обласний конкурс хорових колективів імені Миколи Аркаса. Детальніше про конкурс — далі.

Оголосили переможців обласного конкурсу імені Миколи Аркаса

Обласний конкурс хореографічних колективів «Jam»

У листопаді відбувся конкурс хореографічних колективів «Jam». Конкурс продемонстрував пошук нових танцювальних сценічних рухів, адже більшість колективів заявили про себе вперше. Як це було та хто переміг?

Провели хореографічний конкурс «Jam 2020»

Цьогорічні виставки

У 2020 році ми провели 15 захопливих виставок, майстер-класів і творчих зустрічей. Загалом учасниками було представлено понад 1000 творчих виробів сучасних і традиційних видів мистецтва.

Відкрили обласну виставку «Майстри барвистої палітри» та «Єдина родина».

Свою творчість на персональних виставках представляли Стефанія Чаплигіна й Леся Сайковська. З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народної творчості вперше розпочала свою роботу «Етносвітлиця» з персональної виставки художниці Тетяни Лебідь — «Послухай голос лісу». Створення мистецького проєкту «Етносвітлиця» — один із головних цьогорічних здобутків Миколаївського обласного центру народної творчості, адже ця нова локація повністю змінить творче життя Миколаївщини. Подарувавши митцям-аматорам можливість творчого самовираження. На завершення року тут відбулася яскрава й різнобарвна виставки «Феєрія зимових свят».

Дякуємо, що ви всі були з нами протягом цього непростого року! Нехай ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та знахідками. До зустрічі на наших заходах у 2021 році! А відкриває прийдешній рік обласний огляд «Різдвяне диво».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: