Новини        30 Грудня 2021        390      

Підбиваємо підсумки 2021 та вітаємо з прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами 2022

Ось і підходить до завершення 2021 рік. У 2021 році Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проведена масштабна робота по розвитку та популяризації аматорського мистецтва з усіх жанрів. Найталановитіших представників аматорського мистецтва Миколаївщини та інших регіонів України об’єднали заходи, що проводилися за ініціативи МОЦНТ та КОР. Навіть обмеження через карантинні умови не стали перешкодою для повноцінного координування роботи клубних закладів області. Проведено більш ніж 60 Всеукраїнських, обласних фестивалів, конкурсів та оглядів, виставок декоративно-прикладного мистецтва, семінарів як дистанційно, так й наживо. Видавалися методичні збірники та каталоги. Завдяки новим методам роботи, а саме можливості проведення онлайн-заходів, фахівці центру надавали методичну та практичну допомогу працівникам культури області відповідно до своїх напрямків роботи.

Про культурно-мистецькі заходи, які найбільш запам’яталися у році, що минає, читайте далі.

Дистанційний огляд «Різдвяне диво»

У січні відбувся захід, у якому взяли участь багато аматорських вокально-хорових, фольклорних, хореографічних й театральних колективів, а також майстри декоративно-прикладного мистецтва клубних закладів культури Миколаєва й області. «Різдвяне диво» об’єднало близько 200 учасників з усієї Миколаївщини, які мали змогу проявити свої творчі здібності та таланти у чотирьох номінаціях. Щоб дізнатися як це було, читайте далі.

Обласний конкурс розмовного жанру «Барви надії 2021»

Обласний конкурс «Барви надії» цьогоріч уперше проводився дистанційно через карантин, але такі незвичні умови не стали перешкодою для талановитих мешканців Миколаївщини. У заході, який відбувся 20 лютого, узяли участь понад 100 представників аматорських колективів регіону. Про найцікавіше — читайте далі.

Обласний конкурс гумору та сатири «Веселі витребеньки 2021»

Обласний конкурс гумору та сатири «Веселі витребеньки» цьогоріч уперше проводився дистанційно через карантин, але для талановитих мешканців Миколаївщини немає перешкод. Захід, який відбувся 20 березня, об’єднав представників аматорських колективів регіону. Про це – далі.

Обласний конкурс «Материнська пісня 2021»

Обласний конкурс «Материнська пісня» вкотре зібрав усіх шанувальників вокального та декоративно-прикладного мистецтва Миколаївщини. Традиційний культурний захід, організований Миколаївським обласним центром народної творчості, знову довів: для поціновувачів красивого і вічного не існує жодних перепон. Навіть за карантинних умов у ньому взяли участь понад 500 осіб. Згадати як це було – далі.

Обласний вокальний огляд «Співограй»

Щорічний обласний огляд «Співограй» на Миколаївщині проводиться з метою розвитку та популяризації аматорського мистецтва, підвищення виконавської майстерності творчих колективів, що мають звання «народний».

Учасниками заходу, який цьогоріч відбувся 17 квітня, стали вокальні ансамблі, гурти, студії та фольклорні колективи зі званням «народний». До огляду долучилися понад 300 учасників колективів вокального мистецтва. Детальніше про огляд читайте далі.

Обласний вокальний огляд «БРАВО»

15 травня 2021 року вперше відбувся  обласний огляд «БРАВО» дистанційно. Метою огляду є розвиток дитячої пісенної творчості, підвищення виконавської майстерності, збагачення репертуару та обмін досвідом.

Учасниками заходу стали вокальні колективи та студії, які мають звання «зразковий». Про деталі огляду – далі.

Обласний конкурс вокально – інструментальних ансамблів та естрадних гуртів «СORDA»

16 травня 2021 року вдруге відбувся обласний конкурс «СORDA».  У конкурсі брали участь 25 колективів з Бузької, Галицинівської  сільських рад;  Арбузинської, Березнегуватської, Братської,  Веселинівської, Воскресенської, Врадіївської, Доманівської, Єланецької, Кривоозерської, Ольшанської, Первомайськоїселищних рад;  Баштанської, Новобузької,  Новоодеської, міських рад; м. Вознесенськ, м. Миколаїв і м. Южноукраїнськ. Про конкурс і результати читайте далі.

Обласний конкурс «Миколаївська Мельпомена»

22 травня 2021 року дистанційно відбувся обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Захід проводиться з метою розвитку та популяризації театрального жанру, покращення виконавської майстерності аматорських театральних колективів, сприяння їх творчої самореалізації, збагачення репертуару.

Найкращі аматорські театральні колективи області зі званням «народний» та «зразковий» змагалися за здобуття найвищої нагороди обласного конкурсу аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена». Про деталі змагання дізнавайтесь далі.

Обласний фестиваль дитячої творчості «Art- mix»

5 червня 2021 відбувся шостий обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix».

Фестиваль об’єднав понад 300 талановитих та обдарованих дітей з усієї Миколаївщини, які змагались у двох номінаціях: «Вокальне мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво». Як це було – далі.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі 2021»

12-13 червня вкотре відбувся наймасштабніший Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі». Цього року до участі у фестивалі-конкурсі долучилися майже 135 хореографічних колективів, а це понад 2000 осіб різного віку та стилів виконання з Миколаївської, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Сумської та Полтавської областей. Про перебіг і переможців конкурсу – далі.

Відкритий фестиваль-конкурс «Пісенний драйв»

17-20 червня 2021 року відбувся шостий Відкритий фестиваль-конкурс «Пісенний драйв», який традиційно проводився на базі санаторію «Очаків». Участь у фестивалі-конкурсі  брали понад 100 аматорських колективів з 11 областей України: Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано–Франківської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Херсонської та  Чернігівської. Про перебіг та події фестивалю читайте далі.

Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»

З 25 червня по 03 липня вже вкотре на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який щороку збирає найкращі аматорські театри з різних куточків країни та за традицією проводиться на гостинній землі Очаківщини. Цього року участь у фестивалі взяли майже 30 театральних колективів, а це понад 700 осіб різного віку з Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей. Про події театрального літа читайте далі.

Обласний огляд «Етнотрадиції Миколаївщини»

19 серпня підбито підсумки обласного огляду «Етнотрадиції Миколаївщини», який проводився дистанційно з метою виявлення, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини регіону. Учасники огляду представляли театралізовану композицію обряду чи обрядової дії на основі місцевого матеріалу календарної, трудової або родинної обрядовості, дитячі ігри тощо. Детальніше про огляд – далі.

Обласне свято «Folk-toloka 2021»

24 серпня в Миколаєві відбулося наймасштабніше феєричне обласне театралізоване свято народної творчості «Folk-toloka 2021», яке присвячене 30-й річниці незалежності України. До цього заходу долучилися 120 майстрів декоративно-прикладного мистецтва, понад 150 окремих виконавців, аматорських фольклорних, вокальних, інструментальних, хореографічних, театральних колективів, що мають звання «зразковий», «народний» або які стали лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів з усіх куточків Миколаївської області. Про найцікавіші моменти свята читайте далі.

Обласний огляд «FIATO»

Напередодні святкування Дня незалежності України 23 серпня 2021 року відбувся обласний огляд «FIATO».

Огляд проводився з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України. Цьогоріч участь в огляді брали 14 аматорських духових оркестрів, ансамблів та солістів – інструменталістів Миколаївщини. Про учасників та виступи читайте далі.

Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс мистецтв «Great talent»

У вересні провели Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс мистецтв «Great talent», метою якого є розвиток та популяризація хореографічного, вокального, інструментального та театрального мистецтва, вдосконалення виконавської майстерності аматорських колективів, пошук нових форм, відкриття нових талановитих виконавців. До участі у фестивалі-конкурсі цьогоріч долучилися 155 колективів та окремих виконавців, а це близько 800 учасників з Миколаївської та Херсонської областей. Про багатогранність творчості, представленої у заході читайте далі.

Обласний конкурс «Театральні бувальщини»

Дев’ятого жовтня відбувся обласний конкурс «Театральні бувальщини», в якому взяли участь 20 аматорських театральних колективів Миколаївської області: драматичних, літературних, поетичних, театрів народної естради, мініатюр, художнього слова незалежно від відомчого підпорядкування. Про те, як учасники продемонструвати конкурсну програму та представили свій потенціал і майстерність – далі.

Обласний конкурс «Перлина Прибужжя 2021»

У жовтні відбувся обласний конкурс хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя», який є обов’язковим для колективів зізванням «народний / зразковий» та спрямований на підвищення рівня хореографічного мистецтва й виконавської майстерності. Тож це – найкраща можливість продемонструвати високий рівень професійної майстерності й багатогранність творчої діяльності, довести, що колектив гідний отриманого звання. Про підсумки конкурсу – далі.

Обласний конкурс «Діапазон»

13 листопада втретє відбувся обласний конкурс «Діапазон». Це захід, що спрямований на розвиток і популяризацію вокально-хорового жанру, відкриття нових талановитих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності, поповнення репертуару високохудожніми творами класиків і сучасних авторів, обміну досвідом між творчими колективами. До заходу долучилися понад 60 виконавських одиниць, а це майже 600 учасників із 30 територіальних громад та 3 міст області. Детальніше про конкурс і результати – далі.

Обласний конкурс хореографічних колективів «Jam»

14 листопада відбувся щорічний обласний конкурс хореографічних колективів «Jam», в якому взяли участь понад 50 виконавських одиниць, а це близько 500 учасників із 17 територіальних громад та 4 міст області. Про переможців конкурсу дізнаєтесь далі.

Цьогорічні виставки

У 2021 році у нашій «Етносвітлиці» проведено 10 незабутніх виставок, близько 50 майстер-класів і творчих лабораторій. До перегляду було представлено понад 1000 творчих виробів сучасних і традиційних видів мистецтва.

Мистецький проєкт «Етносвітлиця» — один із головних здобутків Миколаївського обласного центру народної творчості, який дарує глядачам незабутнє знайомство із різноманітнітністю творчого життя Миколаївщини. Протягом 2021 року «Етносвітлиця» гостинно зустрічала талановитих майстрів Миколаївщини, які представляли свою творчість у персональних виставках. Це – Олена Міщенко, Любов Паранюк, Тетяна Кравець, Катерина Баранюк.

Підсумком творчих здобутків року стала яскрава й різнобарвна виставка «Історія новорічної іграшки», яка додала святкової атмосфери та передчуття казковості Новорічних та Різдвяних свят.

Дякуємо всім за вашу наполегливу працю! Нехай збудуться найзаповітніші бажання й у всіх справах вас супроводжує удача! Чекаємо на вас у новому, сподіваємось плідному на культурні досягнення, 2022 році!

Тож беріть участь в обласному огляді «Різдвяне диво», який відкриває нову сторінку культурного життя Миколаївщини 2022.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: